Akademia Karate BYAKKO Myślenice zakończyła sezon 2025/2026 w znakomitym stylu. Podczas międzynarodowego turnieju IKO Austria Open 2026, który odbył się 20 czerwca w Wiedniu, myśleniccy karatecy wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
W zawodach wystartowało blisko 300 zawodników z kilkunastu państw. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z wymagającymi przeciwnikami, ale także z wysoką temperaturą panującą na hali oraz długim dniem pełnym sportowych emocji. Reprezentanci BYAKKO pokazali jednak ogromną determinację, charakter i wolę walki, zdobywając liczne miejsca na podium.
W kategorii seniorów srebrne medale wywalczyli Adrian Paszkowski oraz Zuzanna Michalczuk. Adrian Paszkowski w finale kategorii do 60 kg stoczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Turcji. O zwycięstwie rywala zadecydowała niejednogłośna decyzja sędziów. Z kolei Zuzanna Michalczuk po dwóch efektownych zwycięstwach przed czasem awansowała do finału kategorii do 65 kg. W decydującej walce po zaciętym pojedynku uległa niejednogłośnie bardzo doświadczonej reprezentantce gospodarzy.
Świetnie zaprezentowali się również juniorzy. Złote medale zdobyli Mikołaj Śliwa, który oba pojedynki zakończył przez ippon, Szymon Maksimowski, zwyciężając przed czasem przez ippon, oraz Bartłomiej Niepsuj.
Na drugim stopniu podium stanęli Maja Motyka, Nina Szczerbaniuk, Maria Bzdek, Rita Ratułowska, która wywalczyła dwa srebrne medale w kata i kumite, a także Antek Rapacz, również zdobywając dwa srebra w obu konkurencjach.
Brązowe medale wywalczyli Lila Sidor w kumite oraz Wiktor Walczak. Lila zajęła ponadto szóste miejsce w konkurencji kata. Tuż za podium uplasowała się Izabela Per, kończąc rywalizację kata na piątym miejscu.
Akademię Karate BYAKKO Myślenice reprezentowali również Alicja Miśko, Patryk Brytańczyk, Basia Jamróz, Patryk Kołodziejczyk oraz Kinga Dróżdż, którzy także godnie reprezentowali klub podczas międzynarodowych zmagań.
Podczas zawodów funkcję trenera pełniła Sensei Iwona. Z kolei Shihan Sławomir Urbańczyk oraz Sensei Marcin Sturgulewski pracowali jako sędziowie, jednocześnie wspierając zawodników w roli sekundantów.
Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej jest doskonałym zwieńczeniem udanego sezonu dla Akademii Karate BYAKKO Myślenice. Przed zawodnikami teraz czas na zasłużony odpoczynek, a następnie przygotowania do kolejnych sportowych wyzwań.


zdj. BYAKKO Myslenice
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu msi-myslenice.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz